Türkiye'nin 1 Numaralı Sağlık Platformu
info@sagliklidunya.com

Penis Agrisi Penis Sisligi


'Penis Agrisi Penis Sisligi' Konusunda size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz doktorlar.

Penis Agrisi Penis Sisligi

penis agrisi ve penis sisligi nedenleri :
♂ Parafimoz : Sünnet derisi kendi kendine penisin arka tarafina dogru öne gelmeyecek sekilde büzüldü ve çok sisti. Bu durum antibiyotikle veya tam ya da kismi sünnetle tedavi edilebilir.

♂ Balanit : Penisinizin ucu iltihaplandi ve tahris oldu. Buna mantar veya bakteri enfeksiyonu veya kimyasal tahris (giysilerde kalan kuru temizleme maddeleri) neden olur. Çogunlukla sünnet olmamis veya seker hastasi erkeklerde meydana gelir. Antibiyotik almaniz, hayalariniz temizlemeniz ve agri giderici merhem kullanmaniz gerekebilir.

♂ Priapizm : Hiçbir neden yokken, cinsel arzu veya faaliyette bulunmadan ereksiyon oluyor. Buna genellikle penisi sertlestiren kanin ani ve çogu kez bilinmeyen bir nedenle bosalmamasi yol açabilir. Bazen bir hastalik ya da omurilik sinirlerinin yaralanmasi, bezlerdeki bir durum veya ilaçtan kaynaklanabilir. Gerektigi gibi tedavi edilmezse, ereksiyon bir daha mümkün olmaz.

♂ Kanser : Sünnet olmamissaniz fark edemeyeceginiz küçük, sivilceye benzer bir sey olustu ve artik kaniyor veya akinti yapiyor. Idrar yapmak agrili hale gelmis olabilir ve kasiklarinizda yumrular olustu. Penis kanseri çok ender görülür, çogunlukla erken teshis edildiginde tedavi edilebilir.

Kendiniz Ne Yapabilirsiniz?
Penis agrisi çogunlukla kendi kendine tedavi edilemez. Örnegin agriyan veya sisen sünnet derisini zorla öne götürmek veya tahris olmussa altini temizlemek tavsiye edilmez. Eger cinsel iliski sirasinda ve sonrasinda agri varsa, bu esinizin vajinasinin kurulugundan kaynaklanabilir.

Penisinizin ucunda cinsel iliskiden sonra yara olusuyor ve siz lateks prezervatif kullaniyorsaniz, lateks olmayan bir prezervatif veya baska korunma yöntemini deneyin. Agri geçiyorsa, muhtemelen latekse karsi alerjiniz var demektir. Lateks olmayan prezervatifler HIV virüsü de içinde olmak üzere cinsel iliskiyle bulasan hastaliklara karsi koruyucu degildir.

Önleme : Önemsiz tahris ve iltihaplar çogu kez temizlikle, özellikle sünnet olmadinizsa, cinsel iliskiden sonraki temizlikle önlenebilir. Sabun ve suyla yikamaktan baska özel bir sey yapilmasi gerekmez.

Öteki Nedenler :
√ Cinsel yolla bulasan bir hastalik
√ Alerji
√ Spor yaralanmasi
√ Giysi sürtünmesi


Erkeklerde Cinsel Hastalıklar Konusuyla İlgili Diğer Makaleler