Türkiye'nin 1 Numaralı Sağlık Platformu
info@sagliklidunya.com

Penis Büyütme Penis Büyüklügü


Penis Büyütme Penis Büyüklügü

♂ penis büyütme ve penis büyüklügü : Erkek seks hayati ve cinsellik tartisildiginda penis büyüklügü, penis küçüklügü, penis büyütme teknikleri gibi kavramlar karsimiza çikar. Dogal penis büyütme yollari var midir? Penis büyütmek nedir ve penis büyütme yöntemleri nelerdir? Penis uzatma söz konusu olabilir mi? Erkeklerde cinsel saglik ve seks kavramlari penis uzunlugu ile baglantili midir? ideal penis uzunlugu var midir?

♂ Kadinda dogurganligin, döllenmenin olabilmesi için erkegin spermlerinin kadin vajinasinin (haznesinin) arkasina ulasabilmesi gerekmektedir, bunun için de 10 cm ve üzerindeki penis büyüklügü yeterlidir. Ergenlige ulasmis bir erkegin penisinin ortalama uzunlugu sertlesme olmayan durumda 5 - 9 cm, sertlesme halinde ise ortalama 16 cm boyundadir.

♂ Bununla birlikte penisin büyüklügü kisiden kisiye farklilik gösterebilir. Penis boyu ortalama 16 cm olmakla beraber 11-18 cm normal kabul edilir. Normalden daha uzun bir penis cinsel iliski sirasinda genelde kadina zevk yerine aci vermektedir. Bu nedenle sanilanin aksine uzun (büyük) penis, iyi bir cinsel iliski için ideal degildir.

♂ Ancak normalden daha küçük penisler de cinsel iliski sirasinda sorunlara yol açarlar, dahasi sahibine psikolojik olarak sorun olurlar. Penis boyunu ve kalinligini arttiran çesitli ameliyatlar (penis büyütme ameliyatlari) bulunmakta ve ülkemizde de yapilmaktadir. Ancak penis büyütme ameliyatlarinin herkesde basariyla sonuçlanmadigi da bir gerçektir. Ameliyat öncesi erkegin hormonlarinin ölçümü yapilir ve penisin ereksiyon halindeki boyu saptanir (kökü ile uzu arasi).

♂ Genellikle 8 cmlik uzunluga sahip bir penis islevsel olarak kabul edilir. Fakat kisinin daha uzun penis istegi de dikkate alinarak penis uzatilabilir. Bu uygulama için kisinin diger yönlerden tam olarak saglikli olmasi gerekir.

♂ Cerrahi yöntem penisin üst baslangiç bölümündeki derinin ve penisi kalça kemigine bagli tutan baglarin uzatilarak ek penis boyu kazanma prensibine dayanir. Bu sekilde ek 3 ile 5 cm arasinda degisen ölçülerde ek penis boyu kazanilir.

♂ Ameliyat sonrasi 2 ay kadar süre hasta, kontrollere çagrilir. Piyasada satilan penis büyüttügü iddia edilen vakum pompalari veya benzeri yöntemlerin genelde hiç bir faydasi yoktur.

♂ Penisi büyüttügü iddia edilen vakum pompalari, penis sertlestiginde içindeki kani tutan kapakçiklara ters basinç yolu ile zarar vermekte ve sertlesme problemlerinin gelismesine neden olmaktadir. Bu yüzden zararlidir.

√ Son olarak penisin boyundan ziyade islevinin önemli oldugunu hatirlatmakda yarar var.


Cinsel Sorunlar Konusuyla İlgili Diğer Makaleler