Türkiye'nin 1 Numaralı Sağlık Platformu
info@sagliklidunya.com

Agri Agrilar Kas Eklem Agrilari


Agri Agrilar Kas Eklem Agrilari

Agrilar : Agrilar aslinda bir nimet olup vücudumuzda ortaya çikan rahatsizliklari haber veren alarm sistemleridir. Sagligimiz yerinde iken, iç organlarimizin çalistigini fark edemeyiz. Bes duyumuzdan ve iç organlarimizdan beyne bilgi götüren; beyinden gerekli emirleri getiren sinir telleri vücudumuzun mükemmel bir sekilde çalismasini ve böylece hayatimizi devam ettirmemizi saglarlar.

Beynimize, vücudumuzun çesitli yerlerinden bilgi götüren sinir tellerinden bir kismi, istihbaratçi gibi çalisarak islerin yolunda gidip gitmedigini haber verirler. Bu istihbarat birimlerine feed back devreleri denmektedir. Feed back devrelerinden gelen istihbarat bilgilerine göre, gerektiginde, beyinden organlara çalisma tempolarini normalde tutacak yeni emirler gönderilir.

Mesela, vücut isimiz normalde 36,50 olmasi gerekirken dis tesirler sebebiyle yükselince feed back devreleri derhal beyne haber verirler. Beyin aldigi bilgileri degerlendirerek, vücut isisini normale indirmek için ter bezlerini faaliyete geçirir.

Yine hücrelerdeki besin miktarinin düstügünü farz edelim. Bu durumda kandaki seker orani da düsecektir. Feed back devreleri vasitasiyla kandaki seker oraninin düstügünü haber alan beynimiz, adrenalin salgi bezlerini faaliyete geçirir. Depo halindeki yedek seker kana verilerek, kan sekeri seviyesi normale çikarilir.

Hastalik sirasinda, beyin düzeltemeyecegi bir durumla karsilasinca, hastalik mikroplarinin veya baska sebeplerin zarar vermeye basladigi bölgeye agri mesajlari göndererek bizi uyarir. Biz de agrimizi dindirmek ve dolayisiyla hastaligimiza çare aramak için doktora kosariz.


Baş Ağrıları Konusuyla İlgili Diğer Makaleler
 • Bas Agrisi Bas Dönmesi
  * Bas Agrilari Vücudun idare merkezi beyindir. Keza bizi hayvandan ayiran \"akil nimeti\"nin...

 • Kronik Agrilar Agri Merkezleri
  * Kronik Agri Hastaligi:Belirtiler- En az 6 ay agri ile asiri ilgilenmek,- Bu agriya sebep...

 • Agri Agrilar Kas Eklem Agrilari
  Agrilar : Agrilar aslinda bir nimet olup vücudumuzda ortaya çikan rahatsizliklari haber veren...

 • Agri Tanimi Etkileri
  Agri olayi, ince sinir sistemimizle, beyin, kas sistemimiz ve dolasim sistemimizle dogrudan...

 • Bas Agrilari
  Asagi yukari herkesin zaman zaman basi agrir. Birkaç saat üst üste televizyon izlerken, kuskusuz...