Türkiye'nin 1 Numaralı Sağlık Platformu
info@sagliklidunya.com

Akupunktur ile Obezite Tedavisi Zayıflama


Akupunktur ile Obezite Tedavisi Zayıflama

Bilindigi gibi akupunktur aliskanlik tedavilerinde kullanilir. Kilo verme de beslenme aliskanliklarinin ve yasam tarzinin degistirilmesi ile mümkün olduguna göre, bu yeni aliskanliklarin edinilmesi sirasinda, akupunktur hastaya çok büyük kolayliklar saglar.

Istahi düzenler ve yemeklere saldirma güdüsünü ortadan kaldirir.
Mide asiditesi kontrol altina alinarak, mide kazinmasi, yanmasi gibi sorunlar engellenir.
Düsük kalorili beslenmeden dolayi yasanabilecek halsizlik önlenir.
Metabolizma hizini düzenler. Akupunkturla tedavi gören hasta, kendi kendine yaptigi diyetlerden daha kolay kilo vermeyi basarir.
Akupunktur tedavisi sirasinda, vücutta serotonin ve endorfin seviyeleri artmaktadir. Bu hormonlar diyet yapan kisiye huzur verir, sedasyon saglar. Böylece diyet yapan kisi, eski yemek yeme zevkinin kisitlanmasindan dolayi huzursuzluk ve tedirginlik yasamaz.
30-40 kg. fazlasi olan hastalarin tabii ki uzun bir zaman diyet yapmalari gerekir. Ancak, çogu insanda böyle bir sabir olmadigi için, her pazartesi baslanan diyetler, her cumartesi sona erer. Böylece sik sik yapilan diyet denemeleri sonucu her geçen günkilo vermek daha da zorlasir. Iste, bu gibi hastalarda akupunktur inanilmaz basarilar saglar ve hasta 1 yila kadar uzanan bir zaman diliminde onlarca kilo verebilir. Hastanin uzun süre diyete dayanabilmesinin nedeni, akupunkturun yarattigi sedatif ve trankilizan etkiden dolayidir. Ayrica hasta kilolarinin eridigini gördükçe daha çok motive olup, bu ise dört elle sarilmaktadir.


web tasarım
Zayıflama Konusuyla İlgili Diğer Makaleler