Türkiye'nin 1 Numaralı Sağlık Platformu
info@sagliklidunya.com

'Gıdı Aldırma' Konusunda size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz doktorlar.

Gıdı Aldırma

Yaşla yada yapısal olarak çene altınızdan başlayarak boyun bölgenizde yağ birikimi olur, tükürük bezleriniz sarkar, enine çizgilenmelere ve lekelere boynunuzu tamamen saran platisma kasının gevşemesi eşlik eder ve bantlanmalar oluşur. Boynunuzdan dekolte bölgenize dek enine çizgilenmeler ve çatlaklar görürsünüz.
Nasıl giderilir: Sorunlarınıza göre çene altınızdaki yağlar liposakşınla alınır, sarkıklar varsa bodytite/RF liposakşınla sıkılaşma/toparlanma sağlanır yada platismaplasti ameliyatıyla çene altınızdan bir kesi ile boynunuz gerginleştirebilir. Boynunuzdaki sorunlar yüz bölgesinde de varsa tüm bu girişimler total boyun ve yüz germe operasyonuyla ortaklaşa yapılabilir. Ayrıca lazerle,thermage yada titan ile faydalı gençleştirme uygulamaları yapılagelmektedir. Botox yada dolgu maddeleride sorunların bir kısmına çözüm getirebilir.
Hazırlık: Anestezi doktorunuzla görüşünüz. Aspirin ve kan sulandırıcı ilaçlar almayınız. Sigara kesinlikle 8-10 gün yasak.
Nerede: Bir hastane ameliyathanesinde
Anestezi: Genellikle lokal+sedasyon bazen genel anestezi
Süre: Yapılacak girişime göre 1.5-2 saat arası
Yatış: Aynı gün eve gidebilir ve bazen bir gece yatabilirsiniz.
Ağrı: Genellikle antienflamatuar ilaçlarla geçiştirilecek düzeydedir.
Şiş/Kızarıklılık/Pansuman: 8–10 gün sürebilir. Yapılacak girişime göre bazen sadece çene altınızda
minik bir bandaj ,bazende 3-4 gün kalabilecek bir yüz maskesi kullanılacaktır. Pansuman malzemesi bunun altında kalsada 2-3 gün sonra çıkarılır. Dren varsa giderken çıkarılacaktır
İyileşme: Ertesi gün yumuşakça normal hayatın içine girseniz de 8-10 gün kurallara uymalı, araba kullanmamalı, spor yapmamalı, sigara içmemelisiniz.
Kesin iyilik hali :10-15 gün sonra bizi unutmaya başlayacaksınız. Genede tam ferahlamanın 3–5 hafta arasında olması boyun germe girişimleri için uygundur.


web tasarım
Boyun Estetiği Konusuyla İlgili Diğer Makaleler
  • Boyun Germe Ameliyatı
    Kulak arkasındaki küçük bir delikten girilerek lokal anestezi altında çene altına kadar olan...

  • Gıdı Aldırma
    Yaşla yada yapısal olarak çene altınızdan başlayarak boyun bölgenizde yağ birikimi olur,...